Neler yeni

Duyuru Forum Kuralları ve Yasal Uyarı

кα∂íя öcαℓ √

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
6 Tem 2015
Mesajlar
83
Beğeniler
296
Web sitesi
www.clubberism.com
#1
...::: ÜYELER İÇİN YASAL UYARI :::...
Forum alanlarını kullanırken; 3.Şahısların kişilik ve gizlilik haklarını ihlal edici iletiler yazmak, hak sahibinden izin almadan orijinal MP3, film, dizi, video, yazılım vb. eserleri doğrudan paylaşmak, ayrıca ilgili lisans sahibi olmayan sitelere erişim için link paylaşmak hukuka ve yasalara aykırıdır. T.C. yasalarına ve hukuka aykırı olan bu tür paylaşımlar site içerisinde tespit edildiği veya hak sahibi tarafından şikayete konu olduğu takdirde, kullanıcı siteden uzaklaştırılacağı gibi, sistem tarafından tutulan kayıtlar, talepleri halinde yasal mercilere verilebilecektir.


...::: HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA :::...

Sitemiz; hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan 'Yer Sağlayıcı' olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple sitemiz, 'Uyar ve Kaldır' prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; kadir.clubberism@gmail.com adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan üyelerin tespiti için gerekli teknik veriler sağlanacaktır.

...::: Forum Kuralları :::...

Sevgili arkadaşlar, buranın bir forum sitesinden önce aile olduğunu ve her yönüyle kaliteye öncelik verdiğimizi hatırlatmak isteriz.
Biliyorsunuz ki sitemiz reklam alıp, heryeri reklamlarla kirletip para amacı gütmemekte. Birçok forum sitesi var; Host, Lisans ve kendi
ceplerine kalan meblağları reklamlar sayasinde kazanıyorlar. Biz reklam almayıp forumu kirletmediğimiz gibi kullanıcılarımızından da özellikle
parça ID'lerin de site reklamlarını temizleyip paylaşmalarını, mümkünse "www.clubberism.com" tagını eklemelerini rica ediyoruz.
Bu temiz ortamın gereksinimleri ne ise hep birlikte katlanmak zorundayız.
Eğer bu forumdan yararlanmak ve bu sıcak ortamı devam ettirmek istiyorsanız, beraberinde bazı kurallara da uymamız lazım!


1) Kendi çıkarı ve sadece forumu sömürmek için gelen varsa, hiç zahmet etmesin her kayıt olan üye tek tek incelenmektedir. Sebepsiz uzaklaştırılacaktır...

2) Sadece paylaşım yapmış olmak için paylaşım yapmayınız! Boş ve gereksiz, kalitesiz, özensiz vs. yani kısacası clubberism'e
yakışmayan paylaşımlar silinecektir!


3) Paylaşım yapmadan önce mutlaka Arama butonunu kullanınız.

Arama nasıl yapılır?
-
Kesinlikle parçanın ID sini olduğu gibi yazmayınız, ID içinden en belirgin 2-3 kelime seçiniz (Türkçe - Ingilizce karakter bazen fark edebiliyor, o kombineye de dikkat ederek) kelimeleri yan yana yazınız ve Arama butonundan aramanızı yapınız...
veya
Sitemizin üst kısmında bulunan Search bölümünden hızlı arama yapabilirsiniz!


4) Sitede mevcut olan paylaşımı tekrar paylaşmanız durumunda konu direk silinecektir.

5) Paylaşımlarınız mutlaka "dinle player"- ekleyiniz! Örneğin: YouTube,Soundcloud,Beatport ve sosyal medya ağlarından ekleyebilir veya sitemizin kendi MEDIA alanından dinleme oluşturabilirsiniz. Aksi takdirde paylaşımlar silinecektir! Bu kuralla birlikte; hem download eden üye için önceden dinleme imkanı sağlanacak, hem de paylaşım yapan üye için daha sağlıklı yorumlar gelecektir.

6) Paylaşım başlıklarını lütfen düzenli ve muntazam yazınız;

- Mp3Tag Programı kullnarak bütün parçalara sitemizin LİNK'ini ve LOGO'sunusunu Eklemeyi Unutmayınız !

- ID ler arası alt tire veya birbirine yapışık id ler kullanmayınız ve ID başlıklarında süpperrr, zımbaaaa, bombaaa, indirmeyen pişman, şiddetle tavsiye vs... gibi gereksiz şeyler ekleyip abartmayınız. Görüntü kirliği olup, ID aramalarında çıkmamaktadır.
(Tavsiyelerinizi konunun içine yazınız, başlığına değil...)


7) Siteye yükleyeceğiniz avatarlarınıza, imzalarınıza, profil resimlerinize ve paylaşımlarınızaki konu içi resim ve videolara lütfen dikkat ediniz. Uygunsuz çıplak bayan resimleri, videoları avatarlarınıza, imzalarınıza ve konu içi paylaşımlarınıza eklemek kesinlikle yasaktır! Kurallara uymayan üyeler siteden süresiz olarak uzaklaştırılacaklardır!

8) "Chatbox" en önemlisi bizler için dostlukların yaşandığı bir bölüm. Bunun yanında yaptığımız paylaşımlardan birbirimizi haberdar etmemizin en güzel yolu...
Lütfen ''Chatbox'' da bulunurken, soru sorarken veya bir arkadaşınızla konuşurken hoşgörü ve saygı çerçevesi içinde bunu yapınız ve paylaşım yaptığınız konunun linkini "Chatbox" ı kirletmemek adına 1 defa gönderiniz.


9) Başta da söylediğimiz gibi, kaliteli paylaşımdan ve dostluktan başka bir şey gütmeyen bu forum için GÜNCEL kalmanızı ve en azından bir "SLM" vermeniz için; özellikle yeni kullanıcılarımızı da daha iyi tanımak adına "Chatbox"a sohbete bekliyoruz.

10) Bir konu en fazla 20 gün sabit konu olarak kalabilmektedir.

PAYLAŞIM DOLU FORUMLAR...
 
Son düzenleme: